Žatec bez dluhů 1.6.2020 - 30.6.2022

Projekt č. CZ.03.2.60/0.0/16_052/0016499. Identifikační číslo akreditované osoby: AO-012-2020. Odborný garant projektu: Mgr. Lenka Mangová Mottlová. 

Logo projekt EU a MPSV
 
Doba realizace projektu 1.6.2020 - 30.6.2022
 
  • Máte dluhy, jste v exekuci?
  • Nevíte si rady, nemáte na právníka a potřebujete pomoci?
  • Je Vám 15 až 65 let?
  • Máte vazbu na město Žatec?

Pak je tento projekt určen právě Vám. Využijte odbornou pomoc naší akreditované dluhové poradny. Nemusíte v tom být sami. Pomůžeme Vám ve Vaší složité situaci, podnikneme konkrétní právní kroky. Cílem je zastavit Vaše zadlužování a začít mořit dluh.

Dluhová poradna Žatec Sociální centrum pro rodinu Ivana Benešová
 

Popis cílové skupiny – kdo může využít tento projekt

Cílovou skupinou jsou osoby sociálně vyloučené či ohrožené sociálním vyloučením potýkající se s dluhy, zadlužeností a exekucemi. Jedná se o osoby ve věku 15-65 let. Cílovou skupinou jsou tedy osoby v exekuci, které se již potýkají s následky dlouhodobého zadlužení: zdánlivě neřešitelná situace v podobě vymanění se z dluhů, demotivace, z důvodů exekuce či exekucí, kumulace problémů, nízké příjmy a limitujících možností na pracovní uplatnění (zaměstnavatelé často odmítají osoby s vícero exekucemi). Osoby zadlužené a zadlužením ohrožené, které se dlouhodobě potýkají se špatnými socioekonomickým statusem. Osoby se zvýšenou zranitelností. V důsledku hrozí spadnutí do dluhové pasti, ztráta zaměstnání a stabilního příjmu v rodině, zároveň se jedná o osoby, u kterých hrozí zletitost s přebranými závazky, osoby v nepříznivé rodinné situaci a nízkopříjmové domácnosti (péče o jinou osobu, invalidita, dlouhodobá nemoc, pouze jeden zaměstnaný v rodině a samoživitelé, dlouhodobá nezaměstnanost, závislost na službách a soc. dávkách).

V rámci projektu se realizují tyto aktivity:

  • poradna - osobám z cílové skupiny je poskytnuto individuální poradenství v oblasti dluhů, mapování  jejich dluhové situace, sepisování písemností, doprovod při jednání s věřiteli, soudy, insolvenčními správci, exekutory. Poradenství poskytujeme také v oblasti oddlužení, sepisování insolvenčních návrhů, provedení dlužníka insolvenčním řízením.
  • dluhová platforma - u dluhové platformy dochází k přímému oslovení a kontaktování zadlužených osob z cílové skupiny. Tvoří ji místní subjekty (organizace), které přicházejí při svých činnostech do kontaktu s cílovou skupinou a tím dochází k včasnému podchycení zadlužených osob a jejich následnému řešení. Důležitá je zde systematická práce, tvorba edukačních podkladů pro osoby z CS a jednotný postup všech zúčastněných.
  • kurzy zaměřené na zvýšení dluhové a finanční gramotnosti - účastníci kurzu získají základní povědomí finančních a dluhových pojmů, seznámení s postupy a řešením neschopnosti splácet.
  • osvětová aktivita - tato aktivita zahrnuje přednášky na vybraná témata týkající se oblasti dluhů a prevence před jejich vznikem.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi se Vám budeme věnovat.

SCpR pravidelně publikuje ve Zpravodaji města Žatec články s tématy spojenými s dluhy, exekucemi. Naši rubkriku najdete pod označením  „Dlužím! Co s tím?“.
 
Naše akce a události naleznete také www.zateckymajak.cz 
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení