Klíčenka pro pěstouny

V našem centru můžete využít služeb Klíčenky, kde se můžete setkat s klíčovými pracovníky, kteří Vás podpoří a provedou pěstounskou péčí a vším, co s ní souvisí.

Klíčenka jako doprovázející organizace je při výkonu pěstounské péče Vaším partnerem. Například při kontaktu s biologickými rodiči. Umožňovat kontakt s biologickými rodiči dítěte je jednou z povinností pěstouna. Neznamená to, že za každou cenu se nutí ke kontaktu dítěte s rodičem. Vždy se hodnotí zájem dítěte. To znamená, že Vás klíčová pracovnice Klíčenky seznámí s podmínkami kontaktu a odpoví Vám na otázky. Např. Je kontakt pro dítě bezpečný? V čem mu bude kontakt přínosný? Kdo všechno se kontaktu účastní? Musí se dítě setkat se svým rodičem?

V Klíčence si může každý pěstoun a pěstounka vybrat témata vzdělávání a zvolit právě jemu vyhovující formu vzdělávání. Každý rok připravujeme témata na základě požadavků pěstounů, na základě potřeb dětí, které se každým rokem liší podle věku dítěte a podle situací, které si každá rodina prožívá. Pokud se z různých důvodů nemůže pěstoun nebo pěstounka zúčastnit prezenčního vzdělávání, může s námi vyjet na víkendové vzdělávání i s dětmi a nebo si může vzdělávání splnit doma.

Komu je služba určena?
Klíčenku mohou využít pěstouni nebo ti, kteří:
  • uvažují o pěstounské péči nebo potřebují více informací
  • nemají s naším centrem uzavřenou Dohodu o výkonu pěstounské péče nebo uvažují o pěstounské péči
  • mají s naším centrem uzavřenou Dohodu o výkonu pěstounské péče
Pěstounům poskytujeme
Během doprovázení poskytujeme podporu pěstounským rodinám tak, aby pěstouni měli podmínky pro zvyšování kvality péče o jim svěřené děti a zároveň, aby děti měly v náhradní rodině podmínky pro svůj nejlepší vývoj. 

Kontakty

Úřední hodiny
Po, út 8 - 12 h, st  8 - 16 h, čt 10 - 14 h
 
Klíčenka v Žatci
Volyňských Čehů 326, 438 01 Žatec, naproti hlavní České poště, bývalá prodejna Spojovací materiály
 
 
Klíčenka v Podbořanech
Masarykova 995, Podbořany, KC Pegas, nad kinem
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení