Nejlepší těhotenské aplikace

Těhotenství, očekávání, jiný stav nebo taky gravidita. Asi každá žena zná spoustu pojmenování pro tak kouzelné období jako je čekání miminka, ale co to skutečně těhotenství je a jaké zrovna bude to vaše, to se od maminky ani kamarádky nikdy dopředu nedozvíte. Jak já s oblibou říkám, každá jsme jiná a každé těhotenství je jedinečné.

Než samy otěhotníte můžete slyšet od okolí a především kamarádek, které si těhotenstvím prošly nebo právě těhotné jsou, spoustu informací. Na jedné straně jsou ty, jak já říkám “šťastné”, které vlastně ani nepostřehly že jsou těhotné a pak ta pro mě bližší skupina “trpících” těhotných, které zvracejí skoro až do samého konce.

Ať už miminko čekáte nebo se vám právě narodilo, můžete si tohle kouzelné období zpestřit moderním nádechem v podobě aplikace, která vás celým těhotenstvím provede a možná také obohatí o něco, co jste doposud o těhotenství nevěděli a například:

  • co se v jednotlivém měsíci nebo týdnu a týdnu s naším tělem děje a jak roste miminko. Tyhle otázky vám může zodpovědět právě vámi zvolená aplikace,
  • informovat vás o probíhajícím vývoji, velikosti, vzhledu miminka,
  • také o změnách ve vašem těle,
  • můžete si průběžně zaznamenávat veškeré lékařské kontroly, úkoly,
  • a zajímavé je také vkládat vaše kouzelné momenty jako jsou první pohyby nebo fotografie z jednotlivých fází těhotenství.

Pro aplikaci, kterou jsem se rozhodla používat já, byla zásadní čeština. Vyzkoušela jsem celkem tři aplikace, než jsem se rozhodla pro tu, kterou používám celé těhotenství. Jako je těhotenství každé z nás individuální, tak také volba zvolené aplikace bude pouze a jen záležet na vás.

Ráda bych vám touto cestou představila mnou prozkoumané těhotenské aplikace a ukázala jejich výhody i nevýhody. Pojďme na to.

Těhotenství týden po týdnu

  

Na první pohled hezky zpracovaná aplikace jak vizuálně, tak i obsahově. Aplikace připomíná kalendář, který vás provede týden po týdnu celým těhotenstvím. Bude vás zásobovat spoustou informací o tom, co se právě děje ve vašem těle, jak se dítě vyvíjí i o všech věcech na které si dát v jednotlivých fázích těhotenství pozor a na co nezapomenout. Tato aplikace obsahuje velmi přehledný kalendář, do kterého si můžete zaznamenávat, jak se v daný den cítíte či návštěvu specialisty.

Každý týden vás čeká spoustu informací o vás, o dítěti a také třeba doporučení volnočasových aktivit. Aby toho nebylo málo pokud jste ve fázi kdy vaše dítě už cítíte, můžete si pomocí počítání pohybů zpříjemnit večer, kdy jsou pohyby nejintenzivnější. Naopak pokud se nacházíte v posledních týdnech těhotenství počítadlo kontrakcí vám může pomoc odhadnout, zda se jedná o takzvané “poslíčky” (falešné kontrakce) nebo o pravidelné kontrakce signalizují příchod porodu a kdy je čas vyrazit do porodnice. Poslední pro mě hezká součást je předporodní seznam úkolů pro jednotlivé trimestry. Zde si můžete odškrtnout co máte za sebou a seznámit se s tím, co vás čeká. Pro mě jako velkého stresaře je tahle věc naprosto geniální. Pokud budete chtít využívat veškeré doplňkové funkce, počítejte s tím, že si připlatíte celkem 79,- měsíčně za zlaté členství ovšem vyhnete se tak nevyžádaným reklamám.

Nutriklub+

  

Další pro mě zajímavou aplikací, kterou jsem mohla vyzkoušet je Nutriklub+. Jedná se o průvodce těhotenstvím a mateřstvím s velkou přidanou hodnotou, a to je on-line poradna. Aplikaci byla vyvinuta ve spolupráci s českými odborníky pediatry a gynekology, proto se nikterak nemusíte obávat nepodložených informacích v jednotlivých článcích. I když aplikace není tak vizuálně propracovaná, překvapí odborností článků a jejich rozložením do jednotlivých kategorií jako například: Cvičení a aktivity v těhotenství, Alergie u dětí, Péče o novorozence aj.. Opět zde naleznete cenné informace o vás a miminku týden po týdnu s možností porovnání velikosti miminka. V této aplikace můžete také pokračovat i po narození vaší ratolesti. Odborné články jsou zde rozděleny podle stáří dítěte. Můžete si zde také zaznamenávat kojení (nestane se vám tak, že zapomenete, z jakého prsa jste naposledy kojila). Tým odborníků je pro vás k dispozici na on-line chatu ve všední dny od 8:30-16:00. Aplikaci hodnotím velmi kladně. Její zcela bezplatné používání s odbornou poradnou ve mě evokuje velmi příjemné prostředí a oporu pro maminky. Jediné, co se dá vytknout je nepřesný výpočet týdnů těhotenství, který si musíte ručně upravit a pak tedy aktualizace po kterých mizí vaše zaznamenaná data.

Těhotenství+

  

Dostáváme se k mému výherci mezi aplikacemi, a tedy k aplikaci Těhotenství+. Na tuhle aplikaci jsem před otěhotnění slyšela spoustu skvělých ohlasů od kamarádek, známých a také od různých influencerek, které sleduji. Asi jsem si nejvíc sedla s propracováním celé aplikace ale především mě okouzlily interaktivní 3D modely plodu/miminka v jednotlivých týdnech od samého počátku těhotenství. Tato aplikace se řadí mezi nejlepší neplacené těhotenské aplikace v žebříčkách na iOS a Android. Nabízí odborné rady, články, tipy v péči o matku. Aplikace se zaměřuje především na sledování těhotenství, a proto si jí můžete kdykoliv upravit dle vašich představ. Můžete si sdílet novinky o těhotenství s vašim partnerem, prarodiči nebo přáteli. Do aplikace si můžete nahrávat fotky bříška a ultrazvuků a utvořit si tak vzpomínkové album celého těhotenství. Každý den vás čeká zajímavý článek a každý týden velké množství informací o tom, co se právě s vámi a miminkem děje. Jak vypadá tělo v jednotlivých měsících těhotenství i časová osa trimestrů je součástí této úžasné aplikace. Dále si zde můžete vyplnit předporodní plán, vybrat jméno, seznámit se s obsahem tašky do porodnice a další nespočet zajímavých úkonů najdete v této aplikaci. Pokud vám nevadí malá reklama sponzorů této aplikace nebudete po instalaci do svého zařízení litovat

Aneta Ertelová