Náš tým

Ivana Benešová Muzikoterapie Praha

Mgr. Ivana Benešová, DiS.

V sociálním centru se se mnou můžete setkat přímo v poradně nebo někde za hromadou papírů, které jsou pro vedení centra nezbytné. Svou práci dělám hlavně z přesvědčení, že má smysl. Sama jsem rodičem dvou synů a manželkou svého muže. Celá rodina mě v mé práci podporuje.

Specializuji se na rodinný systém a vztahy v něm. Dále se můžeme setkat při muzikoterapeutických aktivitách.

Jsem ráda s lidmi a jsem ráda sama. Mám ráda hudbu a zpěv a mám ráda ticho. Líbí se mi využívání osobních a nabízejících se aktivit ku prospěchu věci.

To jsem prostě já – Ivana Benešová, zakladatelka

 

Iveta Petráková

 • koordinátorka vzdělávání a sociální práce, poradce, laktační poradkyně
 • tel. kontakt 772 724 578
 • email petrakova@scprorodinu.cz

Jmenuji se Iveta Petráková, narodila jsem se v Chomutově, ale od malička žiji v Žatci. Jsem vdaná už více než 30 let a mám dvě dospělé děti.

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Mostě, obor dětská sestra. Dále jsem absolvovala specializační vzdělávání, obor intenzivní péče v pediatrii a kurz laktační poradce-zdravotník.

Práce s dětmi mě provází celý můj profesní život. Od nemocí tělesných na pediatrii, k nemocím duše na dětské psychiatrii a souběžně s tím samý začátek života - novorozenci s maminkami. Právě ta různorodost mě baví a naplňuje.

 V Sociálním centru pro rodinu jsem dostala příležitost své životní a profesní zkušenosti předávat dál.

V poradenství se snažím nesoudit a nehodnotit a přistupovat k lidem citlivě s ohledem na jejich individualitu. Věřím v sílu vzájemné důvěry.

Velmi dobře si uvědomuji, jak je důležité při práci s lidmi umět vypnout. A proto se snažím ve volném čase relaxovat. Pro mě je největší odpočinek čas strávený s rodinou a přáteli. Mám ráda cestování, sport, výlety do přírody a ráda si přečtu pěknou knihu.

 

Bc. Kristýna Mazochová, DiS.

Jmenuji se Kristýna Mazochová, v Sociálním centru (v Klíčence) mě všichni znají jako Týnku. Pracuji zde od listopadu 2020, a to na pozici klíčové pracovnice doprovázení pěstounských rodin. Při své práci se řídím hlavně tím, že každá rodina potřebuje individuální přístup. Žádní pěstouni ani děti nejsou stejní, i když se příběh rodiny může zdát podobný. Hlavním klíčem k úspěchu a ke kvalitnímu doprovázení je vytvoření si důvěry s rodinou, což se mi dosud daří. Mimo doprovázení vedu v Klíčence volnočasovou aktivitu Čiperky, pro děti od 3 do 7 let.

Před nástupem do Klíčenky jsem pracovala pět let jako sociální pracovnice na odboru sociálně právní ochrany dětí, takže mám bohatou zkušenost v práci s dospělými i s dětmi. Ve volném čase ráda trávím čas se svou rodinou, přáteli a se svým nejlepším přítelem, pejskem Otikem. Mám ráda sport a jsem velmi akční člověk, což také často využívám ve své práci při organizování různých aktivit pro pěstouny nebo pro děti.

Ráda se s Vámi potkám v Klíčence při doprovázení, pokud jste pěstoun, nebo pokud uvažujete o tom, stát se jím. Ale také při jiných aktivitách, které naše centrum nabízí.

 

Bc. Olga Šoltésová

 • sociální pracovnice, klíčová pracovnice podpory pěstounských rodin, poradce
 • tel. 772 722 202
 • email soltesova@scprorodinu.cz 

Jsem vdaná maminka 2 dětí ve věku 4 a 11 let, narozená ve znamení Berana. Jsem přátelská, společenská a ráda se učím novým věcem. Díky svému vysokoškolskému studiu sociální práce a 15-ti letům praxe v sociálních službách v neziskovém sektoru umím pracovat s lidmi v náročných situacích a poskytnout jim potřebnou pomoc a podporu.

V SCpR působím současně na 2 pracovních pozicích, a to jako klíčová pracovnice doprovázející pěstounské rodiny a dále jako poradkyně rodinné poradny. Můžete se na mne obrátit, pokud si nevíte rady ve složité životní situaci a jste pěstoun anebo kterýkoli člen rodiny.

Během svého působení v neziskovém sektoru od roku 2006 jsem se mohla věnovat psaní a realizaci projektů, být vedoucím pracovníkem, lektorkou vzdělávacích kurzů a podílet se i na strategickém plánovaní organizací. Věřím, že určitý nadhled v sociální oblasti mi přináší i působení v pracovních skupinách Komunitního plánování města Kadaně a Klášterce nad Ohří a předsednictví v Komisi sociální a sociálního začleňování, poradním orgánu Rady města Kadaně.

Mgr. Hana Šimsová

 • dětský specialista, speciálnÍ pedagog
 • odborný poradce individuálních programů

Markéta Ryšková, DiS., Kristýna Abertová

... a mnoho dalších externích pracovníků, např.:

Mgr. Lenka Mangová Mottlová

 • odborná poradkyně 2017-2023
 • garantka dluhové poradny 2020- 2023
 • členka správní rady

Dr. Mgr. Zuzka Nemčíková

 • psycholožka byla s námi až do konce 

Doučovatelé:

 • Jakub Mildner, Anna Vejvodová, Sylvie Ryšková, Kateřina Radová
 • tel. kontakt 772 724 578, info@scprorodinu.cz