Pěstounská péče

Všechny děti potřebují být šťastné a prožít radostné dětství.

Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné péče. Součástí našeho poslání je provázet:

  • náhradní rodiče pěstounskou péčí
  • pro děti a mladé lidi vyrůstající v náhradní rodinné péči či bez fungujícího rodinného zázemí nabízíme aktivity posilující schopnost sociálního začleňování a připravenost k zvládání samostatného života, zejména prostřednictvím sociální, psychoterapeutické, výchovné, vzdělávací, poradenské, aktivizační činnosti.

Rozhodnutím Krajského úřadu Ústeckého kraje nám bylo uděleno pověření k výkonu sociálně-právní ochrany v tomto rozsahu:

  • pomoc rodičům při řešení výchovných nebo jiných problémů souvisejících s péčí o dítě; formou poradenství v SCpR na adrese Volyňských Čechů 326 a Husova 2796, Žatec
  • uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče (ve smyslu § 47b zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů)
  • poskytování výchovné a poradenské péče při výkonu pěstounské péče osobě pečující, s níž jsme uzavřeli dohodu o výkonu PP (ve smyslu § 47b zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů) a sledování výkonu pěstounské péče této osoby.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení