V našem centru můžete využít služeb Klíčenky, kde se můžete setkat s klíčovými pracovníky, kteří Vás podpoří a provedou pěstounskou péčí a vším, co s ní souvisí.

Klíčenka jako doprovázející organizace je při výkonu pěstounské péče Vaším partnerem. Například při kontaktu s biologickými rodiči. Umožňovat kontakt s biologickými rodiči dítěte je jednou z povinností pěstouna. Neznamená to, že za každou cenu se nutí ke kontaktu dítěte s rodičem. Vždy se hodnotí zájem dítěte. To znamená, že Vás klíčová pracovnice Klíčenky seznámí s podmínkami kontaktu a odpoví Vám na otázky. Např. Je kontakt pro dítě bezpečný? V čem mu bude kontakt přínosný? Kdo všechno se kontaktu účastní? Musí se dítě setkat se svým rodičem?

V Klíčence si může každý pěstoun a pěstounka vybrat témata vzdělávání a zvolit právě jemu vyhovující formu vzdělávání. Každý rok připravujeme témata na základě požadavků pěstounů, na základě potřeb dětí, které se každým rokem liší podle věku dítěte a podle situací, které si každá rodina prožívá. Pokud se z různých důvodů nemůže pěstoun nebo pěstounka zúčastnit prezenčního vzdělávání, může s námi vyjet na víkendové vzdělávání i s dětmi a nebo si může vzdělávání splnit doma.

Komu je služba určena?
Klíčenku mohou využít pěstouni nebo ti, kteří:
  • uvažují o pěstounské péči nebo potřebují více informací
  • nemají s naším centrem uzavřenou Dohodu o výkonu pěstounské péče nebo uvažují o pěstounské péči
  • mají s naším centrem uzavřenou Dohodu o výkonu pěstounské péče
Pěstounům poskytujeme
Během doprovázení poskytujeme podporu pěstounským rodinám tak, aby pěstouni měli podmínky pro zvyšování kvality péče o jim svěřené děti a zároveň, aby děti měly v náhradní rodině podmínky pro svůj nejlepší vývoj. 

Kontakty

Úřední hodiny
Po, út 8 - 12 h, st  8 - 16 h, čt 10 - 14 h
 
Klíčenka v Žatci
Volyňských Čehů 326, 438 01 Žatec, naproti hlavní České poště, bývalá prodejna Spojovací materiály
 
 
Klíčenka v Podbořanech
Masarykova 995, Podbořany, KC Pegas, nad kinem