Laktační poradna Podbořany a okolí. Kojíte a potřebujete pomoci.

Mateřské mléko je to nejlepší pro miminko, ale kojení může přinést maminkám řadu těžkostí, se kterými si neví rady jak v počátcích, tak i v průběhu kojení. V laktační poradně se dozvíte vše, co budete potřebovat pro období kojení, aby byla vaše prsa zdravá a miminko šťastné. Každá maminka i každé miminko je jiné, proto je důležitý individuální a citlivý přistup.

Komu je určena laktační poradna

Laktační poradna je určena budoucím i kojícím maminkám.

Zajišťujeme odborné komplexní poradenství v oblasti kojení a péče o novorozence již od roku 2010. Pomáháme maminkám jak s řešením konkrétních situace nebo problému, ale také poskytujeme psychickou pomoc a podporu:
 • těhotným maminkám pomáháme zmírnit obavy, které se týkají kojení, péče o miminko a zvládnutí rodičovské role. Připravíme je na období kojení, seznámíme je s pomůckami, které mohou kojení usnadnit a předáme další cenné informace.
 • maminkám po porodu a kojícím maminkám jsme připraveni pomoci zvládnou kojení. Zodpovíme jim nejčastější dotazy jako jsou např. správná technika a frekvence kojení, rozeznání potřeb miminka a další praktické rady.
Laktační poradkyně
Tímto krásným obdobím, kdy zažíváte společné chvíle se svým děťátkem, Vás provede zkušená laktační poradkyně p. Iveta Petráková, která je vystudovanou dětskou sestrou a má mnohaleté zkušenosti. Již od roku 2010 se věnuje laktačnímu poradenstvím a je oblíbena pro její lidský přístup a odborné znalosti.
 
Cena za konzultaci při osobní návštěvě v laktační poradně nebo při telefonickém dotazu
Laktační poradenství poskytujeme zdarma.
 
Na osobní návštěvu laktační poradkyně u Vás doma lze čerpat příspěvek od VZP. Pokud nejste pojištěncem VZP, o možnosti příspěvku se informujte na kontaktním místě Vaší zdravotní pojišťovny.
 
LAKTAČNÍ PORADNA - ŽATEC 

Otevřeno každé úterý od 14 do 15 h, je nutné domluvit si schůzku předem, tel. 607 182 946, p. Iveta Petráková. Poradna je v prostorách Sociálního centra pro rodinu, Volyňských Čechů 326, Žatec, bývalá prodejna Spojovací materiály, naproti České poště.

 
LAKTAČNÍ PORADNA - PODBOŘANY 

Osobní schůzku je nutné si předem domluvit na tel. 607 182 946, p. Iveta Petráková. Adresa laktační poradny Městské kino Podbořany, bývalé KC Pegas, 1. patro nad kinem.

Termíny pro rok 2023, kdy nás v poradně zastihnete

 • 20.1.
 • 24.3.
 • 12.5.
 • 21.7.
 • 11.8.
 • 6.10.
 
OSOBNÍ KONZULTACE S LAKTAČNÍ PORADKYNÍ U VÁS DOMA
Už jste porodila a potřebujete, aby Vás laktační poradkyně navštívila u Vás doma? V těchto případech můžete využít naší službu mobilní laktační poradkyně a využít ji k osobní konzultaci. 
 
Na osobní návštěvu laktační poradkyně u Vás doma lze čerpat příspěvek od VZP. Pokud nejste pojištěncem VZP, o možnosti příspěvku se informujte na kontaktním místě Vaší zdravotní pojišťovny.
 • kontaktujte přímo laktační poradkyni p. Ivetu Petrákovou na tel. 607 182 946
 • domluvte si termín
 • elektronicky si objednejte konzultaci

Odpovědi na nejčastější otázky o kojení a péči o novorozené miminko si můžete přečíst u nás na blogu.