Muzikoterapie a senioři v DpS Žatec a v DpS Podbořany

Senioři v Domově s pečovatelskou službou v Žatci a v Podbořanech si oblíbili muzikoterapii, kterou poskytuje naše Sociální centrum pro rodinu v Žatci. Senioři vždy ožijí a jak se říká, hudba je lék. 

Muzikoterapie má příznivý vliv na podporu a rozvoj komunikace ve skupině a na její náladu. Je vhodná pro všechny věkové skupiny. Díky podpoře Ústeckého kraje Vám i letos můžeme nabídnout aktivitu za tuto zvýhodněnou cenu.

Nabízíme pobytovým zařízením pro seniory muzikoterapeutickou aktivitu, během níž jsou využívány rytmické nástroje - drumbeny (bubny), perkuse a jiné. 

Aktivita je prováděna s cílem podpory a udržování emočního, duševního a fyzického zdraví.

Změny v sociálních vazbách, pokles fyzických a kognitivních schopností v důsledku stárnutí vedou u seniorů k pocitu samoty. Zapojení do hudebních aktivit přináší kromě svalové relaxace obrovský nárůst sebevědomí, snížení napětí a úzkosti, zlepšení slovních komunikačních dovedností, vylepšení vztahů a motivaci k většímu zapojení do života. Aktivita je vhodná i během adaptace seniora na pobyt.

Aktivitu vede Mgr. Ivana Benešová, DiS., zkušená lektorka s praxí, která své znalosti neustále prohlubuje a v současné době je frekventantkou muzikoterapeutického výcviku, který vede PhDr. Matěj Lipský, Ph.D.

Aktivitu lze poskytovat dle domluvy, přímo ve Vašem zařízení.
 
Podpořil
 Logo ÚK
 
 
B Muzikoterapie aktivita pro seniory Ivana Benešová
 
Muzikoterapie aktivita pro seniory
 
Muzikoterapie dům důchodců Vroutek