Muzikoterapie - skupinová aktivita

Muzikoterapie je skupinová aktivita pro všechny věkové kategorie. Jedná se o muzikofiletickou aktivitu s muzikoterapeutickými prvky, během níž jsou využívány rytmické nástroje - drumbeny (bubny), perkuse a jiné. 

Přínosy a účinky muzikoterapie:

  • má příznivý vliv na podporu a rozvoj komunikace ve skupině a její nálady
  • je vhodná pro všechny věkové skupiny od dětí po seniory
  • zapojení do hudebních aktivit přináší účastníkům kromě svalové relaxace i nárůst sebevědomí, snížení napětí a úzkosti, zlepšení slovních komunikačních dovedností
  • má vliv na vylepšení vztahů ve skupině
  • přináší motivaci k většímu zapojení do skupiny 
  • vhodná při adaptaci na pobyt

Aktivita je prováděna s cílem podpory a udržování emočního, duševního a fyzického zdraví, proto je hojně vyžívána při práci se skupinou na táborech pro děti, soustředěních, v pobytových zařízeních pro seniory a jiných skupinových akcích nebo pobytových zařízeních.

Lektorka: aktivitu vede Mgr. Ivana Benešová, DiS., zkušená lektorka s praxí, která své znalosti neustále prohlubuje a v současné době je frekventantkou muzikoterapeutického výcviku, který vede PhDr. Matěj Lipský, Ph.D..

Cena: 1 setkání skupiny do 12 klientů v délce 60 minut.
Místo: aktivitu lze poskytovat dle domluvy, přímo ve Vašem zařízení.
Doprava: do 35 km (dohromady tam i zpět) ze Žatce je doprava zahrnuta v ceně. V případě větší vzdálenosti bude připočteno cestovné dle příslušných předpisů.
 
Více informací o přínosech muzikoterapie zaměřené na:
 Reference: je možné získat v DpS Žatec a v DpS Podbořany.
2 150 Kč
Muzikoterapie - skupinová aktivita

Hledáte skupinovou terapii pro zlepšení komunikace ve skupině, při adaptaci pobytu seniorů, dospělých nebo dětí? Využijte mimořádné účinky muzikoterapie pod vedením zkušené lektorky Ivanky.

Více informací o přínosech a využití muzikoterapie v pobytových zařízeních pro seniory.