Mám půjčku jak se mě týká milostivé léto?

Mám dluh u Home Creditu a slyšela jsem, že bych mohla dluh uhradit v rámci akce Milostivé léto. Je to pravda? Jak mám postupovat?

Odpověď:

Ano, můžete svůj dluh uhradit. Přestože tzv. Milostivé léto  bylo původně plánováno pouze pro subjekty, kde má podíl stát, vyšší územně samosprávný celek, města a obce, celá řada soukromých subjektů jako jsou banky či úvěrové společnosti se k této výjimečné možnosti  přidalo. Je však nutné zjistit, jaké mají  podmínky a dobu pro uhrazení dluhu.

U Vaší úvěrové společnost je konečný termín úhrady stanoven na 28. ledna 2022. Vždy musíte mít váš dluh  exekučně vymáhán. V případě, že nebyl vůbec splácen, obraťte se na exekutora a uhraďte jistinu a 907,50 Kč poplatek na exekuční náklady. V případě, že jste něco již splácela, či je dluh splácený průběžně, pak kontaktujte  přímo společnost s individuální žádostí. Home Credit vaší žádost posoudí a pokud vám vyhoví, písemně vás vyrozumí a budete mít možnost na základě jimi stanovených podmínek svou exekuci doplatit. 

Aktuální přehled o subjektech, kteří  uplatňují  milostivé léto, naleznete na www.exekuceinfo.cz, www.mesec.cz.

S  konkrétním řešením vašeho případu nebo  případnými dotazy se můžete  obracet také  na pracovníky  poradny v Žatci, kteří vám rádi poskytnou další důležité informace a podpoří vás v řešení.

Rubriku připravuje:

Mgr.Lenka Mangová Mottlová
Sociální centrum pro rodinu, z.ú.
Žatec bez dluhů – dluhová poradna
Husova 2796, Žatec
 
Pokud i Vy potřebujete pomoci, kontaktujte naší Dluhovou poradnu, rádi se Vám budeme věnovat.