Mám půjčku jak se mě týká milostivé léto?

Mám dluh u Home Creditu a slyšela jsem, že bych mohla dluh uhradit v rámci akce Milostivé léto. Je to pravda? Jak mám postupovat?

Odpověď:

Ano, můžete svůj dluh uhradit. Přestože tzv. Milostivé léto  bylo původně plánováno pouze pro subjekty, kde má podíl stát, vyšší územně samosprávný celek, města a obce, celá řada soukromých subjektů jako jsou banky či úvěrové společnosti se k této výjimečné možnosti  přidalo. Je však nutné zjistit, jaké mají  podmínky a dobu pro uhrazení dluhu.

U Vaší úvěrové společnost je konečný termín úhrady stanoven na 28. ledna 2022. Vždy musíte mít váš dluh  exekučně vymáhán. V případě, že nebyl vůbec splácen, obraťte se na exekutora a uhraďte jistinu a 907,50 Kč poplatek na exekuční náklady. V případě, že jste něco již splácela, či je dluh splácený průběžně, pak kontaktujte  přímo společnost s individuální žádostí. Home Credit vaší žádost posoudí a pokud vám vyhoví, písemně vás vyrozumí a budete mít možnost na základě jimi stanovených podmínek svou exekuci doplatit. 

Aktuální přehled o subjektech, kteří  uplatňují  milostivé léto, naleznete na www.exekuceinfo.cz, www.mesec.cz.

S  konkrétním řešením vašeho případu nebo  případnými dotazy se můžete  obracet také  na pracovníky  poradny v Žatci, kteří vám rádi poskytnou další důležité informace a podpoří vás v řešení.

Rubriku připravuje:

Mgr.Lenka Mangová Mottlová
Sociální centrum pro rodinu, z.ú.
Žatec bez dluhů – dluhová poradna
Husova 2796, Žatec
 
Pokud i Vy potřebujete pomoci, kontaktujte naší Dluhovou poradnu, rádi se Vám budeme věnovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení