Novinka v mobiliární exekuci 2022

Jsem invalidní důchodce 3. stupně a hrozí mi, že exekutor mi zabaví vybavení domu a dílny. Mohu tomu zabránit?

Odpověď:

Ano, můžete a to tím, že svůj dluh uhradíte. V případě, že nemáte dostatek prostředků k úhradě, informuji vás, že díky novele exekučního řádu účinné od 1.1.2022 jste zařazen do kategorie tzv. zvlášť zranitelných osob a mobiliární exekuce neboli exekuce prodejem movitých věcí je exekutorem do jisté míry omezena. Může se týkat pouze věcí, jejichž hodnota a počet odpovídá obvyklým majetkovým poměrům a musí být ve vašem vlastnictví nebo ve společném jmění manželů.

Na místě samém exekutor bude posuzovat jednotlivé věci z hlediska vašich obvyklých majetkových poměrů a musí určit, zda jde o věc nezbytnou k uspokojování vašich potřeb. Pokud nebudete souhlasit  provedeným  soupisem věcí, můžete pak podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. 

I v této oblasti ale existují výjimky, jde například o dluhy na výživném a náhradním výživném.

S  konkrétním řešením vašeho případu nebo  případnými dotazy se můžete  obracet také  na pracovníky  poradny v Žatci, kteří vám rádi poskytnou další důležité informace a podpoří vás v řešení.

Rubriku připravuje:

Mgr.Lenka Mangová Mottlová
Sociální centrum pro rodinu, z.ú.
Žatec bez dluhů – dluhová poradna
Husova 2796, Žatec
 
Pokud i Vy potřebujete pomoci, kontaktujte naší Dluhovou poradnu, rádi se Vám budeme věnovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení