Mám 4 exekuce, můžu snížit náklady exekutora ...

Mám 4 exekuce a chtěla bych nějak snížit náklady exekutora, které mu platím.  Zdá se mi, že platím hrozně moc a dluh se vůbec nesplácí. Půjde to?

Odpověď:

V první řadě je nutné zjistit, v jaké výši máte jednotlivé závazky vymáhané již exekuční cestou a to  zejména který exekutor je vymáhá, kdo je věřitelem a v jaké výši je vymáhaná dlužná částka bez nákladů exekuce. Důvodem k tomuto zjištění je možnost sloučení exekucí dle § 37 odst. 3 zákona č. 120/2001 Sb. exekučního řádu a tím i snížení poplatků dlužníka spojených s vymáháním. 

Je nutné ale splnit podmínku, aby věřitel, tedy subjekt, kterému dlužíte, byl u těchto exekucí stejný. Dále je třeba rozlišit, zda jde o tzv. bagatelní exekuce tj. exekuce do 10.000 Kč (jistina + náklady oprávněného) nebo je tato částka vyšší.  V prvním případě totiž pak exekuce sloučí exekutor sám, v druhém případě pak musí dlužník sám podat návrh na sloučení exekucí k  místně příslušnému okresnímu soudu.

Ve vašem případě bych tedy prostudovala všechny vaše exekuce a zvážila možnosti sloučení. S  konkrétním řešením vašeho případu nebo  případnými dotazy se můžete obracet  na pracovníky dluhové poradny v Žatci.

Rubriku připravuje:

Mgr.Lenka Mangová Mottlová
Sociální centrum pro rodinu, z.ú.
Žatec bez dluhů – dluhová poradna
Husova 2796, Žatec
 
Pokud i Vy potřebujete pomoci, kontaktujte naší Dluhovou poradnu, rádi se Vám budeme věnovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení